18 - 27 травня в Києві пройде щорічний фестиваль мистецтва Kyiv Art Week

З 18 по 27 травня в Києві пройде третій міжнародний фестиваль мистецтва Kyiv Art Week. Захід пошириться на десяток музеїв і просторів, де будуть представлені експозиції і проекти знакових зарубіжних і українських митців. Окремою великою подією, як і в минулому році, стане Kyiv Art Fair в Комплексі "Торонто-Київ" на вул. Великій Васильківській, 100. У період з 23 по 27 травня два поверхи загальною площею в 4000 кв. м. комплексу перетворяться на ярмарок сучасного мистецтва - кращих експонатів із понад тридцяти провідних світових та українських галерей і приватних фондів. У 2017 році на ній були представлені роботи Пікассо, Джакометті, Бенксі, нинішні "знаменитості" будуть оголошені ближче до дати.

Одне з приміщень Kyiv Art Fair віддадуть посольству Республіки Ужупіс (Užupis). Це вільна арт-держава, яка знаходиться в Вільнюсі. Ймовірно, навіть на самому ярмарку потрапити на його територію можна буде тільки при наявності закордонного паспорту. Спеціальний проект до заходу готують також представники міжнародного арт-симпозіуму BIRUCHIY. В рамках Kyiv Art Fair будуть передбачені лекторій, активності для дітей, музична програма та точки з їжею і кавою.

Kyiv Art Week проводиться з ініціативи українських культурних інституцій та діячів за підтримки Київської міської державної адміністрації. Захід покликаний підвищити інтерес українців до мистецтва, а представників світової художньої сцени - до Києва як до європейського культурного бренду. Щорічно організатори виділяють одну з найбільш актуальних для міста тем, якій присвячують ряд активностей, кінопоказів, лекцій та дискусій. Тема цьогорічного Kyiv Art Week торкнеться проблеми інтеграції пам'ятників радянського періоду в публічний простір сучасного Києва. Так, 18 травня, в рамках відкриття, відбудеться презентація відновленого фрагменту "Стіни пам'яті" Володимира Мельниченка та Ади Рибачук. Все буде відбуватися на Байковій горі, де в 1982 році меморіальну композицію присвячену життю та смерті, знищили, заливши бетоном за розпорядженням української компартії. Для повного відновлення меморіалу запустять кампанію зі збору коштів.

Ось неповний список музеїв, інституцій і художніх просторів, які візьмуть участь в Kyiv Art Week 2018 року: Музей Західного і Східного мистецтва Ханенків, Національний музей "Київська картинна галерея", Національний музей Тараса Шевченка, Інститут проблем сучасного мистецтва, Арт-центр Клоузер, Щербенко Арт Центр, University of Arts London (Saint Martin's), Dymchuk Gallery, Institut français d'Ukraine, Посольство Литовської Республіки в Україні. За їхньої підтримки будуть реалізовані художні проекти українських та світових митців, відвідати які зможуть усі бажаючі.

За новинами Kyiv Art Week можна стежити на сторінці www.facebook.com/KyivArt. Скоро на ній з'являться перші подробиці про учасників і проекти фестивалю.

 

Для журналістів:

Фотогалерея Kyiv Art Week 2017: https://goo.gl/o3WYs5

Лого Kyiv Art Week: https://goo.gl/oyoZ14

Акредитація ЗМІ: Аліса Маллен, am@kyivartweek.com