ТЕМА KAW - 2019 : ЦЕ НЕ ЗМАГАННЯ

Держави продовжують розвиватись за старими структурами. Події минулих років демонструють не лише глибоку кризу соціально-економічних устроїв, а й неможливість принципово змінити самі системи, що зараз функціонують. Під час того, що нам здається точками переламу, фактично лише коригується архітектура соціуму ХХ сторіччя : освіжається “інтерфейс”, але систематичні рішення не впроваджуються. Наприклад, неможливо трансформувати суспільство так, щоб перемогти кризу інституційної недовіри. Праві та ліві популістські протести в США, Угорщині, Франції, Грузії, Україні, доводять що вимоги протестуючих усе одно вкорінені в існуючі системи.

Більшість революційних чи протестних програм недостатьньо відважні, аби спровокувати рух до пластичної та децентралізованої системи.

Одак, можливо ініціювати процеси переусвідомлення та аргументувати необхідність змін. Тоді нинішня відцентрованість може стати полем для продуктивного діалогу між суспільними групами та соціальними надбудовами.

Це не змагання за правоту, а необхідність амбітних перетворень новаторського характеру. Художній жест неодноразово ставав каталізатором трансформацій світоглядних систем. Тема  “This is not a competition” (“Це не змагання”) сповіщає про початок діалогу при паритетних позиціях сторін.

 

Євген Березницький

Марія Вторушина