Discussion program. Day 1

Пошук точок перетину актуального інтересу до радянського спадку та нагальної потреби “перевинайти” його місце у сучасній державі — у фокусі дискусійної програми Kyiv Art Week. Серія лекцій та зустрічей з міжнародними та українськими експертами  пропонує поміркувати про подальші сценарії роботи з архітектурною, мистецькою та дискурсивною пам’яттю радянської України. Куратори і архітектори з інших держав колишньої СРСР, де процес переосмислення відбувався раніше і за інших обставин, поділяться досвідом існуючих практик роботи з урбаністичним і культурним спадком. Історики та фотографи розкажуть, як полюбити радянський модернізм та зрозуміти його цінність. Нарешті, автори знакових об’єктів 1960-80-х рр. — живі класики українського мистецтва та архітектури — поділяться унікальними історіями створення та подальшої долі своїх проектів.


19 травня 13:00–19:00

13:00 "Український Модернізм - Бруталізм - Постмодернізм: як його зрозуміти і пробачити?"

Лектор Євгенія Губкіна

Архітекторка, дослідниця, кураторка, співзасновниця громадської організації Urban Forms Centre. З 2015 року працює дослідницею у Центрі міської історії Центрально-Східної Європи над дослідженням, присвяченим останньому плановому місту СРСР Славутичу. Авторка і керівниця числених проектів, присвячених вивченню, збереженю та охороні архітектурних пам'ятників ХХ століття в Україні. Ініціаторка жіночого руху "Модерністки", в рамках якого розробляла і координувала дві міжнародні конференції, що проходили у 2015 та 2016 роках в Києві за підтримки Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля. Авторка архітектурного путівника Славутичем (DOM Publishers) та публікацій для The Calvert Journal, Springerin, ERA21.

 

14:30  "Мапа соціалістичного модернізму"

Лектор Думітру Русу

Думитру Русу, архітектор, який живе і працює в Бухаресті, Румунія. Навчався на факультеті архітектури та урбанізму Політехнічного інституту в Кишиневі, Республіка Молдова. У 2002 р. закінчив Інститут архітектури Іона Міньку (Бухарест), а у 2014 р. отримав ступінь в області збереження будівельної спадщини на історико-філософському факультеті Бабе-Боляйського університету у місті Клуж. З 2014 року є членом міжнародних організацій ICOMOS Румунії, ICOMOS-ISC20C та ICOMOS ICOFORT.

 

17:30 "Працювати зі спадщиною, яка триває: досвід Національної галереї мистецтв у Вільнюсі"

Лектор Егле Юоцевічюте

Арт критик і куратор. З 2012 року працює в Національній галереї мистецтв Литви з 2012 року. Працювала над кураторськими проектами на різних виставкових майданчиках в Литві, є авторкою чисельних текстів у литовській та іноземній пресі. Егле є аспіранткою спільної програми Литовського науково-дослідницького інституту культури та Вільнюської академії мистецтв. Її дослідження присвячено мистецтву масової комунікації в 1980-х і 1990-х років у Литві.

 

19:00 Вернісаж виставки Євгена Нікіфорова "Про монументи республіки"