Освітня програма Kyiv Art Week

Міжнародний проект Kyiv Art Week представляє відкриту освітню програму, у фокусі якої – юридичні, фінансові та адміністративні аспекти художнього процесу та арт-ринку, без знання яких неможлива успішна реалізація проекту будь-якого масштабу та цивілізована співпраця між громадським, державним, підприємницьким та творчим секторами.

Запрошені лекторки та лектори є відомими європейськими та українськими спеціалістами-практиками, носіями know-how знання у сферах фінансування, правової підтримки, ринкових відносин та міжсекторального партнерства у сфері сучасної культури.

Освітня програма проходить за підтримки "Юридичної студії Анни Осетинської"

Освітня програма складається з декількох тематичних блоків, розрахованих на аудиторії з різними сферами зацікавлень та є орієнтованою на отримання максимально практичних знань.

Блок "Мистецтво та гроші" присвячено методам пошуку коштів на культурні проекти – від невеликих індивідуальних грантів до комплексної співпраці із міською владою.

Для кого? Художникам, кураторам, фрилансерам та співробітникам державних, приватних та громадських культурних інституцій, які шукають підтримки для власної діяльності та бажають покращити навички фандрейзингу, а також усім зацікавленим у відповіді на одвічне питання "Звідки беруться гроші на культуру".

Кураторка та організаторка фотофестивалю Катерина Радченко поділиться досвідом ефективної роботи з міжнародними грантовими програмами та пояснить, як шукати та грамотно оформлювати аплікації для тревел-грантів, стипендій, фінансування індивідуальних проектів та масштабніших подій у сфері мистецтва, а також проаналізує процес грантування з позиції організаторів, які приймають рішення.

Президентка громадської організації «Garage Gang» та стратегиня з розвитку спільнот Ірина Соловей розповість про роботу головної краудфандингової платформи в України “Спільнокошт”, завдяки якій суспільне фінансування отримали понад 150 культурних ініціатив різного ґатунку на загальну суму близько 10 млн. гривень. Ірина висвітлить особливості пошуку стартового капіталу шляхом crowdfunding, поділиться прикладами найбільш успішних кейсів по збору коштів та приділить увагу практичним аспектам побудови кампанії на "Спільнокошті".

Голова департаменту культури Діана Попова розповість про чинні механізми муніципальної підтримки та фінансування культурних ініціатив та головних аспектах їх реалізації у партнерстві з міською адміністрацією. Як правильно побудувати партнерство із міською владою? Проекти якої спрямованості та формату мають найбільші шанси отримати підтримку міста? Як КМДА вибудовує культурну стратегію для міста і як оцінює ефективність уже реалізованих проектів?


Блок "Як це працює?" присвячено "внутрішній кухні" професійної діяльності у галузі сучасної культури та сучасного візуального мистецтва.

Для кого? Культурним менеджерам; художникам; колекціонерам; представникам підприємницького та державного сектору, які ще не знають, наскільки корисною для них може бути взаємодія з сектором культурним; усім, хто бажає побудувати кар’єру в сфері культури та потребує знання тонкощів комерційних та юридичних відносин у мистецтві.

Один з найвідоміших вітчизняних арт-дилерів Ігор Абрамович відверто розповість про реалії художнього ринку в Україні, нюанси капіталізації сучасного мистецтва та перепони, що з ними він стикається в процесі виведення українських імен на міжнародний ринок.

Доктор юридичних наук ОЛЬГА СІМСОН у партнерстві з Анною Осетинською детально висвітлять головні аспекти правового захисту в галузі креативних індустрій та прокоментує пов’язані з цим положення законодавства України.

Важливим існуючим кейсам дієвого партнерства публічних мистецьких інституцій та приватного бізнесу країн Європи буде присвячена панельна дискусія за участі іноземних гостей Kyiv Art Week, серед яких галерист Мартін Квад (KWADRAT Gallery), культурна стратегиня Ірина Соловей (платформи BigIdea та “Спільнокошт”) і кураторка Наталі Хойз (Art Collection Telecom)

Модератор – Міколай Секутович, культурний менеджер, співзасновник компанії Baltic Contemporary та арт-центру TRAFO (Щецин, Польща)


Блок #навиставцівангога орієнтований на аудиторію, яка тільки но почала знайомство з сучасним мистецтвом та потребує базової професійної навігації його основними поняттями, іменами та явищами. Одна з найпопулярніших українських лекторок, мистецтвознавиця Ольга Балашова компетентно та дотепно розкаже про основи основ contemporary art та сучасної фотографії, без яких не обійтися культурній людині.

Для кого? Допитливим неофітам у питаннях сучасного мистецтва, які бажають краще орієнтуватися у тому, що бачать на виставках; колекціонерам-початківцям; постійним відвідувачам вернісажів, які “хочуть, але бояться спитати”.


Спеціальна подія освітньої програми – лекція філософа, блогерки та популяризаторки науки Жюлі Реше, яка пропонує альтернативний погляд на мистецтво крізь призму сучасної психології та психіатрія. Серед важливих питань лекції: чи не доречніше сприймати життя та мистецтво як, в першу чергу, деструктивні, а не креативні процеси? Чи існує принципова різниця між мистецтвом та психічним розладом? Чи не намагається сучасна психологія та психіатрія, пропагуючи ідеал щасливої не травмованої людини, вилікувати нас від мистецтва?

Для кого? Усім зацікавленим сучасним мистецтвом, філософією, психоаналізом та прихильникам нестандартного наукового підходу до будь-яких питань.

ПРО УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ:

Анна Осетинська

Кандидат юридичних наук. Спонсор Лекторію

Катерина Радченко

Кураторка, фотографка, дослідниця фотографії та директорка фестивалю Одеса // Батумі Фото Дні (www.thephotoday.org). Навчалася кураторству на спеціалізованій програмі у Стокгольмі та «Кураторській платформі» (PinchukArtCentre, Київ), а фотографії – під час стипендій Gaude Polonia (Польща) і в Музеї фотографії (Сан-Дієго, США).

Жюлі Реше

Філософ українського походження, блогерка та популяризаторка філософії. Обіймає посаду директорки Інституту психоаналізу та професорки філософії Глобального центру передових досліджень (Нью-Йорк, США). Вона отримала ступінь доктора філософії в Словенії, де навчалася під керівництвом Аленкі Зупанчіч в Науково-дослідному центрі словенської Академії наук і мистецтв. Є автором низки популярних та академічних робіт, що поєднують дослідження у сферах філософії, психоаналізу, нейронауки та мистецтва.

Ігор Абрамович

Арт-дилер, організатор міжнародних виставкових проектів, співробітник Інституту проблем сучасного мистецтва.

Ольга Балашова

Кандидат філософських наук, мистецтвознавець, художній критик, викладач кафедри Теорії та історії мистецтва НАОМА, автор та куратор багатьох неформальних освітніх програм з мистецтва. Сфера наукових інтересів: мистецтво нових медіа, західноєвропейська художня культура Нового часу, українське та світове мистецтво ХХ-ХХІ століття. У 2015 році разом з Лізою Герман створили книгу "Мистецтво українських шістдесятників" (видавництво "Основи").

Діана Попова

Керівник департаменту культури Київської міської державної адміністрації. Кандидат історичних наук. Здобула ступінь магістра міжнародного права в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка та ступінь магістра з фінансового менеджменту у Національній академії управління.

Ольга Сімсон

Доктор юридичних наук, професор, співзасновниця та директор Інституту права, технологій та інновацій.

Ірина Соловей

З 2008 року – стратегиня з розвитку спільнот, президентка громадської організації «Garage Gang», співзасновниця платформи соціальних інновацій «Велика Ідея». Отримала ступінь бакалавра з економіки та менеджменту в Університеті McGill (Монреаль, Канада) та диплом зі спеціальності в маркетингу. Основною метою своєї професійної діяльності вважає популяризацію ідеї сталого розвитку міст через посилення креативного потенціалу, спільного фондування громадських ініціатив і креативного підприємництва, зміцнення впливу самоорганізованих ініціатив за допомогою накопичення соціального капіталу та розвитку талантів. Викладає курси з краудфандингових і фандрайзингових стратегій в Українському католицькому університеті. Регулярно дає публічні лекції з управління міськими проектами, культури дарування, соціального підприємництва, розвитку громад, культурних змін та інституційних конфліктів зростання.

Міколай Секутович

Культурний менеджер, видавець, організатор виставкових проектів. Протягом 2008–2011 рр. обіймав посаду виконавчого директора компаній White Cube Berlin і White Cube Productions Ltd., відповідальні за фінансування, фандрейзінг, проведення заходів та лобіювання проекту “Temporary Kunsthalle” в центрі Берліну. Засновник та керівник компанії Baltic Contemporary, яка займається різнобічною діяльністю в художньому секторі, зокрема виробництвом і організацією виставок, виданням книг з мистецтва, маркетингом. У 2012-му компанія виграла тендер на створення першого державно-приватного партнерства в мистецькому секторі в Європі та з нуля розбудувала громадську мистецьку інституцію TRAFO Centre for Contemporary Art. Baltic Contemporary надає інституції фінансування на доповнення до державного бюджету, та покриває більш ніж 65% витрат на виставки, публікації, витрати на промо-компанію. Окрім керування інституцією, Міколай також відповідає за концепції виставок, маркетинг і брендинг.