Відкриття спецпроекту Biruchiy "Розмальовки"

Міжнародний симпозіум сучасного мистецтва "Бірючий" представляє на Kyiv Art Fair колективний інтерактивний проект "Розмальовка", присвячений одному з найвідоміших атрибутів півострова Бірючий - прибережному ландшафту та його архітектурному оздобленню. Проект був створений в рамках симпозіуму "Бірючий" в колаборації її постійних резидентів Жанни Кадирової та Дениса Рубана з організатором Геннадієм Козубом. Альбом-розмальовка для етюдів включає в себе 12 контурних зображень видів бази відпочинку "Золотий берег" формату А3.

Творці описують ідею проекту і пояснюють "правила гри" в такий спосіб: "Кожна людина - художник, а художники рідко знаходять час помалювати з натури". Нашу розмальовку було задумано як інтерактивний напівфабрикат, що пропонує художникам допрацювати добре знайомі мотиви, вирішивши їх за кольором і не витрачаючи час на пошук і побудову композиції. До участі були запрошені різні художники, які коли-небудь працювали на "Бірючому". Спочатку художники-резиденти повинні були знайти позначені місцезнаходження композицій на карті, яка додається до проекту, і попрацювати безпосередньо з натурою. Але учасники трактували композиції по-різному: хтось зафарбував реалістично з натури, інші ж, не прив'язуючись до місця, вирішили композицію мальовничо або графічно, фарбами або маркерами - все це на вибір автора. Для професійного художника досвід зафарбовування дуже різниться від його постійної діяльності. Це цікаве нове відчуття, яке здатне збагатити досвід кожної людини.

В рамках ярмарку Kyiv Art Fair можна придбати нашу розмальовку за символічну ціну і художньо інтерпретувати її сюжети. Незалежно від часу доби, сезону або погоди, можна приїхати в позначене місце і з натури створити колірне рішення заданої композиції або ж пофантазувати і вирішити композицію без натури.

В експозиції резиденції BIRUCHIY буде представлений блок відеоарту, що складатиметься з експериментальних робіт легендарних херсонських хуліганів Стаса Волязловського і Семена Храмцова за участю В'ячеслава Машницького, Максима Афанасьєва, Родіона Красновидата В'ячеслава Полякова. У відеоблок увійдуть також кліпи групи «Рапани» (музичний сайд-проект Волязловського і Храмцова) і створений на «Бірючому» фільм «Army of Flowers» (2015) – результат колаборації цілої команди резидентів симпозіуму та есе, присвячене цьому відео, херсонської драматургині Наталії Блок.

Також в експозиції гості ярмарку побачать деякі живописні роботи, створені минулого року на резиденції BIRUCHIY. Об’єкт-плафон, створений Володимиром Гулічем і Настею Лойко з металу та використаних пластикових пакетів, знайдених на Азовському узбережжі, та реді-мейд – справжній човен, зроблений на півострові Бирючий будівельниками з Рівного для морської риболовлі, лаконічно підкреслять топографічну тему експозиції.

В експозиції проекту «Розмальовки» візьмуть участь роботи:

APL 315 (Одеса), Інари Багірової(Київ), Анни Бекерської (Київ), Катерини Берлової (Київ), Андрія Блудова (Київ), Володимира Буднікова (Київ), Михайла Букші (Київ), Катерини Бучацької (Київ), Мирослава Вайди (Київ), Матвія Вайсберга (Київ), Артема Волокітіна (Харків), Ольги Гайдаш (Київ), Ксенії Гнилицької (Київ), Льолі Гольдштейн (Київ), Закентія Горобйова (Київ), Володимира Гуліча (Запоріжжя), Лева Естеркіна (Запоріжжя), Юрія Єфанова (Київ), Іллі Ісупова (Київ), Наталії Карпінської (Київ), Юрія Коваля (Львів), Жанни Кадирової (Київ), Геннадія Козуба(Київ), Віталія Кохана (Харків), Каміль Кравцової (Париж), Микити Кравцова (Париж), Катерини Лібкінд (Київ), Насті Лойко (Запоріжжя), Тетяни Малиновської (Харків), Максима Мамсікова (Київ), Олекси Манна (Київ), Миколи Маценка (Черкаси), Наталії Маценко (Київ), Вʼячеслава Машницького (Херсон), Романа Мініна (Харків), Анни Миронової (Київ), Романа Михайлова (Київ), Дмитра Молдованова (Миколаїв), Ніни Мурашкіної (Київ), Марселя Ониська (Ужгород), Юрія Пікуля (Київ), Віктора Покиданця (Миколаїв), Соні Помогайбо (Київ), Марії Прошковської (Київ), Влади Ралко (Київ), Дениса Рубана (Київ), Олексія Сая (Київ), Роберта Саллера (Ужгород), Оксани Солоп (Харків), Ярослава Солопа (Київ), Андрія Стегури(Ужгород), Олега Тістола (Київ), Ріни Храмцової (Херсон), Семена Храмцова (Херсон), Ельміри Шемседінової (Київ), Владислава Шерешевського (Київ), Володимира Яковця(Черкаси), Аліни Якубенко (Київ), Олексія Яловеги (Харків), Альбіни Ялози (Одеса).