Footnote 11: Володимирський Ринок

20 – 26 травня 2019 р

Володимирський ринок

Вул. Антоновича 115, Київ

Часи роботи: 7:00 – 19:00

 

Головний корпус Володимирського ринку у Києві (1968 р.) — один з ринків споживчих товарів, побудованих по всій Україні з 1960-х років, в рамках процесу перебудови торгівлі в СРСР. Протягом Kyiv Art Week в будівлі під час звичайного робочого часу буде проходити виставка й серія лекцій, які поставлять та проаналізують питання, про те, яким чином суспільство організує торгівлю та як торгівля реорганізує суспільство. Увага зосереджується на вражаючій архітектурі будівлі (архітектори Г. Ратушинський, К. Фельдман та інженери Б. Беднарський і Л. Дмитрієв) і її торговій діяльності.

Всередині будуть інстальовані неонові вивіски з нині зруйнованого ринку «Supersam» у Варшаві. Панелі з гетерогенними об’єктами з базару, що знаходиться біля торгівельного центру «Hala Marymoncka» у Варшаві, розширюють це відображення останніх років консьюмерізму у Польщі. Свічки, що використовуються в православних церквах на Кіпрі, постають завернутими у газети в інсталяції кіпрського художника Христодулоса Панайоту. Це своєрідна пропозиція концепції «товарів серед товарів». Фільм польського художника Юзефа Робаковського, знятий у формати таймлапс (інтервальної зйомки), стисло представляє один день «Червоного Ринку» у Лодзі, а кінопортрети Артура Жмієвського відсилають до умов праці різних професій у Польщі. У кількох магазинах фотографії французько-польського фотографа Ніколя Гроспер’є підкреслюють окремі деталі Володимирського ринку, наприклад, його чудовий дах і ринки в інших містах.

Крім того, біля головних сходів всередині будівлі відбудеться серія лекцій українською та англійською мовами про ринки в Києві та Україні: 22 травня (архітектор Олексій Биков), 24 травня (архітектор Євгенія Губкіна та урбаніст Кирил Ліпатов) та 26 травня (архітектор Олександр Бурлака та куратор Ганна Циба).

Роботи: Ніколя Гроспер’є, Марімонт, Христодулос Панайоту, Юзеф Робаковський, Артур Жмієвський  

Лекції (головні сходи)

22 травня, 17:00 Олексій Биков, Модернізм в радянській архітектурі

24 травня, 17:00 Євгенія Губкіна, Кирил Ліпатов, Функціонал критих ринків в радянській та пост-радянській Україні

26 травня, 17:00 Олександр Бурлака, Ганна Циба, Житній ринок як виставковий простір

Куратори: Барбара Півоварська & Гійом Руло

Footnote – проект Барбари Півоварської, розпочатий у 2010 році. Він посилається на існуючі інституції та концепції у форматі виставок та заходів. Минулі ітерації включають: Footnote 1: Phantom Limb (CCA, Варшава); Footnote 3: Andrea Fraser (Foksal Gallery, Варшава); Footnote 5: Screening Space (MUMOK, Відень); Footnote 6: As Model (Miguel Abreu Gallery, Нью-Йорк); Footnote 10: Museum of the Unknown (Centre Pompidou, Париж).