Відкриття проекту "Воронка часу"

Життя прискорюється з кожною хвилиною. Дні “пролистуються” ніби сторінки глянцевого журналу – одна картинка миттєво змінюється на іншу, нібито яскраві, але насправді одноликі. Кажуть, це проблема людини середнього віку, яка починає відчувати катастрофічний дефіцит часу і свою кінечність. Іноді ти просто задихаєшся, наздоганяючи щось “дуже важливе” – нестача часу нагадує нестачу кисню. Пріоритетність швидко девальвується: cьогоднішні важливі справи будуть нічого не варті завтра, але ми щосили біжимо за черговою ідеєю фікс. Як помітила одна подруга по нещастю, існування нагадує день бабака – безкінечне дежавю однотипних дедлайнів. Саме тому у сучасної ділової людини відчуття того, що насправді вона не просто не встигає, але загалом не вміє насолоджуватися життям. Життя не просто минає, але оминає тебе – щоб якось зарадити цьому відчуттю пустоти, поширюється мода на різні комфортні “лайфстайли” – “хьюге”, “дауншифтінги” і таке інше, все, що допомагає відчути смак життя.

Парадоксально, але відчути смак життя людина може лише, коли не живе, а споглядає його потік, виходить з нього. По суті, це зміна філософської позиції – з гравця на спостерігача, з vita activa, життя активного, на vita contemplative, життя споглядального. Дистанційованість від життя насправді дозволяє нам його розгледіти. Як зауважувала Ханна Арендт, життя активне, ангажованість циклом створення та споживання матеріальних благ, підштовхує до відмови від політичної позиції. І це одна з найболючіших точок для художника – та соціальна відповідальність, про яку ми забуваємо, коли воронка “невідкладних справ” все звужується. Тому, можливо, це і є панацея від безкінечної гонки – як мінімум, більш уважно споглядати час та простір, який нас оточує, як максимум – намагатися втрутитись у хід речей.


Художники: Ольга Дрозд, Олена Небесна, Анна Пилипчук, Тетяна Сабірова, Марго Рєзнік, В'ячеслав Шадрін, Наталія Ануфрієва, Надія Бичек, Анна Легенька, Марія Прошковска, Олексій Бурдий, Олександра Доцок, Юлія Кисіль, Анна Роєнко, Олена Кирпа, Стан Квитко, Василь Равлюк, Наталя Сокоренко, Ксенія Оксинь, Антон Логов, Валентин Чорний, Y.O.V, Вікторія Лихольот, Мар'яна Мельничук, Назар Мостовий, Наталя Мисак, Анна Бітаєва, Валерія Тарасенко, Сергій Кириллов та інші.