Панельна дискусія “Curated cooperation: про виклики та можливості на ринку сучасного мистецтва” Міколай Секутович, Мартін Квад, Наталі Хойос, Ірина Соловей

“Curated Cooperation – про виклики та можливості на ринку сучасного мистецтва”

Співробітництво має вирішальне значення, коли йдеться про усе зростаючу багатовимірність світу мистецтва. З одного боку, комерційні організації як то приватні колекції, галереї та художні ярмарки починають оскаржувати традиційну роль публічних мистецьких інституцій тим, що самі проводять та промотують виставки музейної якості. З іншого боку, публічні галереї, музеї та бієнале активні переформатовують власні місії, аби не асоціюватися виключно з консервативними структурами. І, нарешті, нові художні спільноти в містах Східної Європи, таких як Варшава, Київ і Бухарест, прагнуть установити зв’язок із потужними ринками Берліну, Лондону або Нью-Йорку.

З огляду на цей процес виробництво об’єктів мистецтва та створення виставок стає все більш комплексним. Однак, такий виклик урівноважується величезними можливостями, які пропонують нові форми співпраці за умови налагодження між усіма учасниками необхідного зв"язку і моделі фінансування. Якими є ці нові способи співпраці, і як вони можуть бути використані?

До обговорення цих питань запрошені:

Міколай Секутович був найнятий польським містом Щецін, аби розбудувати з нуля регіональний центр сучасного мистецтва TRAFO. Протягом перших чотирьох років роботи він налагодив міцні зв"язки з арт-спільнотою Берліну і організував виставки з такими художниками, як Ніколя Самора, Аліція Квад і Гілад Ратман, які отримали міжнародний розголос. Міколай активно працює як викладач, видавець і радник приватних і державних художніх холдингів. Окрім сфери мистецтва, він є партнером і менеджером у провідному міжнародному інвестиційному холдингу з акцентом на туризм, відпочинок і розваги.

Наталі Хойос відповідає за консультування корпоративної колекції Telekom в Бонні, акцентом якої є мистецтво Центральної та Східної Європи. Вона працює як з усталеними секторами арт-ринку, так і з такими, що лише розвиваються, а також з приватними та публічними організаціями. Після навчання в галузі управління культурою в Парижі, вона була радником декількох державних і приватних колекцій, а також активно працювала в якості куратора і лектора.

Мартін Квад є одним з найвідоміших галеристів в Берліні. Як представник молодих художників, він часто співпрацює з публічними художніми інституціями та приватними колекціями, стимулюючи практику художнього виробництва. Його легендарна серія вечірок у Берліні під назвою “Ніч Художників” зарекомендувала себе завдяки здатності звести разом людей з різних рівнів мистецького світу.

Ірина Соловей є стратегинею з розвитку спільнот, президенткою громадської організації «Garage Gang» та співзасновницею головної краудфандингової платформи в України “Спільнокошт”, завдяки якій фінансування отримали понад 150 культурних, освітніх та громадських ініціатив різного масштабу на загальну суму близько 10 млн. гривень.