Дискусійна програма. День 2

Пошук точок перетину актуального інтересу до радянського спадку та нагальної потреби “перевинайти” його місце у сучасній державі — у фокусі дискусійної програми Kyiv Art Week. Серія лекцій та зустрічей з міжнародними та українськими експертами  пропонує поміркувати про подальші сценарії роботи з архітектурною, мистецькою та дискурсивною пам’яттю радянської України. Куратори і архітектори з інших держав колишньої СРСР, де процес переосмислення відбувався раніше і за інших обставин, поділяться досвідом існуючих практик роботи з урбаністичним і культурним спадком. Історики та фотографи розкажуть, як полюбити радянський модернізм та зрозуміти його цінність. Нарешті, автори знакових об’єктів 1960-80-х рр. — живі класики українського мистецтва та архітектури — поділяться унікальними історіями створення та подальшої долі своїх проектів.

20 травня 13:00–19:00

13:00 "Свобода панорами: зображення творів, розміщенних в публічному просторі"

Лектор Анна Штефан

Кандидат юридичних наук, партнер Ctrl. Law firm і Ctrl. School, завідувач відділу авторського права і суміжних прав Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності. Отримала вищу юридичну освіту на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Має понад 15 років практики у сфері авторського права і суміжних прав. Автор понад 80 наукових праць, понад 20 законопроектів, в тому числі співавтор Модельного кодексу з інтелектуальної власності країн СНД. Учасниця ряду міжнародних проектів, зокрема, міжнародної грантової програми Support to Justice Sector Reforms in Ukraine (2017), Kyiv Photo Week (2017), міжнародного форуму з авторського права у сфері кіно за участю американського фахівця Майкла Доналдсона (2015).

14:30 Олексій Биков, архітектор, співавтор книги Soviet Modernism. Brutalism. Post-modernism (осінь, 2018)

16:30 Євгенія Моляр, мистецтвознавиця, кураторка проектів ініціативи DeNeDe / Київ, Україна

17:30 Єкатеріна Головатюк, архітекторка студії Grace, головна архітектора (у складі бюро Рема Коолхаса ОМА) проекту реконструкції будівлі колишнього ресторану 1960-х років у Музей сучасного мистецтва “Гараж” у Москві / Москва–Мілан, Італія

19:00 "СССР: незручний спадок"

Лектор Фредерік Шобен

Фредерік Шобен є автором всесвітньовідомої книги СССР: Cosmic Communist Constructions Photographed, опублікованої видавництвом Taschen у 2011 році. Протягом двадцяти років і до 2014 р. він був головним редактором французького журналу Citizen K. Нині Фредерік переважно займається художньою фотографією і працює над книжковим проектом про середньовічну архітектуру Європи. У 2019 рокці він стане ризедентов музею Cité de l'Architecture в Парижі, де візьме участь у програмі про зв'язок архітектури та ідеології.