ДО 175-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ХУДОЖНИКА ТА ДО 95-РІЧЧЯ КНМРМ “ВАСИЛЬ ВЕРЕЩАГІН. НЕБЕЗПЕЧНА ПОДОРОЖ ДОВЖИНОЮ У ЖИТТЯ»

30.04 – 28.05.2017

На виставці представлені живописні й графічні твори з унікальної монографічної збірки творів відомого художника-баталіста, що зберігається в Київському національному музеї російського мистецтва.

В. В. Верещагін (1842–1904) прагнув відобразити у своїх творах багатобарвне обличчя Землі. Він відвідав багато країн Європи, був в Туркестані, на Кавказі, в багатьох містах США, на Далекому Сході, в Японії, Індії, на Філіппінах і Кубі. Звичайно ж він багато подорожував й рідною країною, північними губерніями. Верещагін зображував людей всіх національностей, відображував прекрасні пам"ятки архітектури різних країн, фіксував поворотні події історії та побут звичайних людей.

До найбільш цікавих і цінних графічних робіт Верещагін відносив серію робіт, виконаних під час подорожі Кавказом і Закавказзям (1863 - 1865). Рисунки, що зображають козаків, татар, кабардинців, вірмен та інші народності, котрі населяли цей край, вражають своєю виразністю і гостротою характеристик.

Крім того, на виставці будуть представлені рисунки виконані художником під час подорожей Середньою Азією. Вони відобразили національні особливості народів, що населяють цей край, національну архітектуру. Найцікавішими з цієї серії є олівцеві ескізи до всесвітньо відомих картин Туркестанської серії Верещагіна: «Апофеоз війни», «Смертельно поранений» та ін.

Відвідувачі побачать серію чудових етюдів з подорожей Індією (1874 - 1876). Художник вперше в російському живопису показав своєрідну природу, архітектуру і народні типи Індії.

З найбільшою повнотою на виставці представлена Балканська серія картин, яку справедливо вважають найбільш значущою в творчості художника. У картинах і етюдах цієї серії з винятковою правдивістю відтворені важкі будні й окремі події війни («Пікет на Дунаї», «Переможці», «Шпигун», «Два яструби»).

Головне в спадщині видатного художника, те що імовірно збереже актуальність його живопису і інтерес до неї нащадків - незрівнянна краса землі, сонячного світла, флори, фауни і чудова різноманітність природи.


В.Верещагін «Переможці» 1878-1879