Лекція Ніколя Бурріо “Молекулярна антропологія“ – ART WEEK KYIV
Зареєструватися
Back to top

Лекція Ніколя Бурріо “Молекулярна антропологія“

Лекція Ніколя Бурріо “Молекулярна антропологія“

Map Unavailable

Date/Time
Date(s) - 25/09/2020
12:00 pm - 1:00 pm

Categories No Categories


Виставкою «Сьомий континент» для Бієналє в Стамбулі Ніколя Буріо завершив 5-річну трилогію, яка розпочалася з Бієнале в Тайбеї 2014 року («Велике прискорення») та включала також виставку “Краш-тест” в MO.CO La Panacée у Монпельє (2018). Ця трилогія досліджувала вплив антропоцену на мистецтво та те, як він змінює погляд художників на світ.

У фокусі «Великого прискорення» були зустрічі організовані художниками між людьми, машинами, рослинами та тваринами. “Сьомий континент” бере свій початок в образі цієї величезної маси пластику, що дрейфує в океанах, — континенті, створеному діяльністю людини. Це точний негатив колонізації, перевернутий образ «Нового світу», відкритого та завойованого європейцями в XV столітті, а також його прямий наслідок. І “Краш тест” і Стамбульська бієнале були зосереджені на антропології: будь-яка нова територія вимагає антропологічних досліджень. Практики сучасних художників засвідчують мутацію антропології, включення до її поля предметів, різних форм життя, рослин або образів. Ніколя Буріо назвиває це “молекулярна антропологія”.

 

Ніколя Бурріо — один з провідних французьких критиків, кураторів та філософів останніх десятиліть. 1990 року дебютував як куратор на Венеціанській бієнале (проєкт «Unmoving Short Movies»), надалі готував виставки в різних художніх центрах Франції, США, Швейцарії, Греції та ін.

Автор декількох книг, які сьогодні визначають інтелектуальний дискурс мистецтва. Є автором таких впливових концептів як “реляційна естетика”, “операційний реалізм”, “Альтермодерн”. Ідеї Альтермодерну були практично реалізовані на однойменній виставці, а також в книзі “The Radicant”. Автор та засновник та редактор журналу «Документи”. Працював у Центрі сучасного мистецтва Пале де Токіо. Живе у Парижі.

 

EN
UA EN
Copy link
Powered by Social Snap